Onderzoeksrapport Ipsos en Liferay Benelux wijst uit dat zorgprofessionals niet tevreden zijn met de huidige IT-systemen. Ruim 45 procent van zorgmanagers vindt de systemen niet efficiënt. Bovendien vindt 42 procent de systemen niet gebruiksvriendelijk en 65 procent heeft behoefte aan aanvullende toepassingen.
Op dit moment gebruiken zorginstellingen gemiddeld 8 verschillende systemen voor het beheren van data en gezondheidsdossiers. Dit zorgt voor onnodige dubbele administratie en verhoogt de kans op fouten.
Een heel nieuw IT-landschap is kostbaar en gelukkig niet nodig. Het rapport wijst uit dat de sleutel tot hogere efficiëntie het laten samenwerken van de verschillende systemen is.
Om aan de behoefte aan verbetering van document- en informatieprocessen te kunnen voldoen, heeft Toshiba een aantal connectoren en een unieke app ontwikkeld voor ECD-systemen, zoals Nedap ONS, Regas en PlanCare. Naast een koppeling met het ECD heeft Toshiba ook koppelingen met andere veel gebruikte applicaties binnen de zorg.